Aktualności

Coworking, czyli biurko do wynajęcia

admin 2015-05-26 11:53 Kategoria: Aktualności

Powiększ

Biuro coworkingowe to idealne miejsce dla tych, którzy wykonują wolne zawody: informatyków, architektów, designerów czyli tzw. Freelancerów, dla osób prowadzących małe firmy, początkujących przedsiębiorców – dla wszystkich, którzy po prostu poszukują miejsca do pracy.

Moda na przenoszenie pracy z domu do biura jest najbardziej widoczna wśród ludzi wykonujących wolne zawody, w których głównymi narzędziami pracy jest biurko i komputer oraz dostęp do Internetu, do tego można jeszcze dołożyć drukarkę i skaner oraz inne urządzenia multimedialne.

Wielu tzw. freelancerów, którzy ze względu na koszty i łączenie funkcji zawodowej z prywatną pracują tam gdzie jest to możliwe czyli w domu, kawiarni, samochodzie czy w hotelu.

Praca w domu jest utrudniona ze względu na otoczenie w którym się znajdujemy. Często wokół krążą bliscy i dzieci lub jakiś zwierzak domowy. Nie jesteśmy w stanie skupienia i nie możemy profesjonalnie wykonać planu dnia.

Uznaje się, że pierwsze biuro coworkingowe powstało w 2005 r. w San Francisco. W Polsce takie biura działają głównie w dużych miastach i cieszą się dużą popularnościa.

Co decyduje o popularności tej formy pracy? Jak wynika z raportu „Coworking w Polsce”, nasi coworkerzy uciekają z domów, bo chcą oddzielić życie zawodowe od prywatnego (71 proc.), szukają miejsca do efektywnej pracy (50 proc.), a także chcą mieć dobre warunki do spotkań biznesowych i okazję do nawiązywania kontaktów, jaką daje praca wśród ludzi (po 43 proc.). A kiedy już popracują we wspólnym biurze, najbardziej cenią sobie możliwość wymiany doświadczeń (41 proc.), niskie opłaty (39 proc) oraz właśnie to, że w końcu nie muszą się umawiać z klientami w kawiarniach (38 proc.).

Popularne artykuły

Partnerzy

Agencja Rozwoju Regionu Kutnowskiego S.A. Urząd Miasta Kutno Centrum informacji technicznej i biznesowej Kutnowski Klaster Technologiczny

Chcesz zostać naszym partnerem?