Aktualności

TVN o kutnowskiej Syrence

j.c. 2015-02-09 15:10 Kategoria: Aktualności

Powiększ

Wczoraj (8 lutego) w programie Dzień Dobry TVN, redakcja ponad 9 minut poświęciła kutnowskiej Syrence. Autorzy programu nie wspomnieli, co prawda,że pomysł narodził się w Agencji Rozwoju Regionu Kutnowskiego jednak sam fakt pojawienia się tej informacji w ogólnopolskiej stacji tv nobilituje. Uzupełniamy więc tę informacje o fakty związane z narodzinami pomysłu.Bo jak powszechnie wiadomo sukces ma wielu ojców a klęska żadnego.

A więc od początku; już w 2012 roku Agencja Rozwoju Regionu Kutnowskiego ogłosiła konkurs na design tego samochodu i zatrudniła Pana Andrzeja Stasiaka, znakomitego konstruktora i pasjonata w jednym.

Przekonanie do idei reaktywacji polskiej motoryzacji Prezesów dwóch dużych kutnowskich firm (Polfarmex S.A. i AMZ Sp.zo.o) pozwoliło zmaterializować ten pomysł.
Z kolei pozyskanie 4,5 mln zł z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju na ten projekt daje szanse, że pierwsze kilkaset sztuk pojawi się na polskich (a może nie tylko) drogach już w 2016 roku. Natomiast w tym roku powinno być wyprodukowane kilka sztuk tzw. demonstratorów w celach badawczych i marketingowych.

Poniżej prezentujemy zdjęcia tego samochodu przed budynkiem Agencji Rozwoju Regionu Kutnowskiego, a audycję o kutnowskiej Syrence wyemitowaną przez TVN można obejrzeć tutaj.

 

Popularne artykuły

Partnerzy

Agencja Rozwoju Regionu Kutnowskiego S.A. Urząd Miasta Kutno Centrum informacji technicznej i biznesowej Kutnowski Klaster Technologiczny

Chcesz zostać naszym partnerem?