Aktualności

Do sprzedania zabytkowy zespół dworsko-parkowy w Imielnie

dodał:j.c. 2014-08-14 11:47 Kategoria: Nieruchomości

Łączna powierzchnia działki:12,18 ha w tym ok. 7-8 ha zajmuje teren zadrzewiony oraz stawy ok.3ha. Przybliżone wymiary dworu(do generalnego remontu): Powierzchnia zabudowy:570 m2; Powierzchnia mieszkalna:600 m2; Powierzchnia użytkowa:800 m2 (z poddaszem); Cena:735 000 zł;Kontakt:p.biernacki@poczta.fm

Lokalizacja: w geometrycznym centrum Polski - powiat kutnowski, woj. łódzkie
Łatwy dojazd do autostrad:
A1 ok 20 km ;A2 ok. 50 km
Przybliżone odległości:
Kutno - 12 km;
Łódź – 69 km;
Toruń - 100 km;
Warszawa - 145 km;
Poznań - 190 km;
Gdańsk, Wrocław – ok. 250 km
Kraków, Lublin – ok. 320 km
Łączna powierzchnia działki:
12,18 ha w tym ok. 7-8 ha zajmuje teren zadrzewiony oraz stawy ok. 3 ha
Dwór – do generalnego remontu:
Dwór został wzniesiony na planie litery H. Część środkowa pochodząca z połowy XIX w. jest parterowa, natomiast boczne skrzydła dobudowane pod koniec XIX w. są piętrowe.

Ma on cechy późnego neorenesansu. Od frontu w części parterowej znajduje się pośrodku wydatny ryzalit zwieńczony trójkątnym szczytem z głównym wejściem do dworu. Układ wnętrz dwutraktowy. Całość nakryta dwuspadowym dachem ceramicznym. Budynek otoczony jest przez rozległy, malowniczy park ze stawami. Budynek jest obiektem zabytkowym (wpisanym do rejestru zabytków) i posiada ciekawą bryłę w gustownym, spójnym, typowym dla tego okresu stylu architektonicznym. Jest w stanie do generalnego remontu.
Przybliżone wymiary dworu:
Powierzchnia zabudowy: 570 m2
Powierzchnia mieszkalna: 600 m2
Powierzchnia użytkowa: 800 m2 (z poddaszem)
Wysokość budynku: 8 m
Kubatura: 3 600 m3
Rozległy 12-hektarowy park:
Powierzchnia i walory krajobrazowe parku wyróżniają obiekt wśród innych tego typu zespołów dworsko-parkowych, gdzie zazwyczaj na skutek rabunkowej gospodarki w okresie PRL-u, wycinki drzew, podziału gruntów i zabudowywaniu terenu itp. następowała destrukcja parków i drzewostanu. Często przy budynkach dworów pozostały już tylko szczątkowe parki i działki o powierzchniach nie przekraczających 1 ha.
Park w Imielnie ma relatywnie dużą powierzchnię i dobrze zachowaną strukturę z bogatym, różnorodnym drzewostanem, z egzemplarzami sięgającymi ok. 200 lat. Dodatkowo znakomicie komponują się tu stawy (w tym jeden z wyspą, na której w czasach świetności zlokalizowana była bażanciarnia).

Dla kogo ?

Dobra lokalizacja, urokliwy i rozległy park ze stawami (niewiele tego typu obiektów posiada tak duży 12-hektarowy park) zapewniają ciche otoczenie.
Spokojna okolica, tereny rolnicze, polne, leśne bez przemysłu. sprawiają, że obiekt doskonałe nadaje się na rezydencję mieszkalną lub inwestycję hotelowo-rekreacyjną. 
Wymagany wkład finansowy w odbudowę dworu z pewnością zaprocentuje w przyszłości w postaci posiadania unikalnej i gustownej nieruchomości z piękną historią i tradycją w tle.

Cena: 735 000 zł

Kontakt:p.biernacki@poczta.fm

 

 

 

 


 

Popularne artykuły

Partnerzy

Agencja Rozwoju Regionu Kutnowskiego S.A. Urząd Miasta Kutno Centrum informacji technicznej i biznesowej Kutnowski Klaster Technologiczny

Chcesz zostać naszym partnerem?