Aktualności

Koncert plenerowy na otwarcie V Letniego Festiwalu Muzycznego

a.a. 2014-07-26 15:33 Kategoria: Imprezy

Powiększ

Koncert "Melodie Ziemi Polskiej" 26. lipca godz. 19:00 Plac przed Muzeum Regionalnym w Kutnie

W roku 2019 będziemy w Polsce świętować okrągłą 200-letnią rocznicę urodzin wielkiego kompozytora, twórcy narodowej opery Stanisława Moniuszki. Do takiej rocznicy trzeba się przecież godnie przygotować, także poprzez przypomnienie kompozycji, które uczyniły go wielkim. Wśród nich jest zaś dzieło wiekopomne, około 300 pieśni opiewających to co polskie we wszystkich aspektach: religijnym, patriotycznym, sielankowym, tragicznym, żartobliwym... W tych pieśniach zakochałem się przed laty słuchając niezapomnianych nagrań wielkiego Andrzeja Hiolskiego. 

Druga ważna rocznica, która znalazła swój wymiar w programie dzisiejszego koncertu to 70 rocznica Powstania Warszawskiego. Powstania, coraz bardziej zapominanego i spychanego na margines. Nie możemy dopuścić by Ci co zginęli za Polskę w 1944, zginęli także w pieśniach co po nich zostały. Powtórzmy zatem za Norwidem: 
 

Elwira Janasik mezzosopran,
Zbigniew Malak tenor,
prowadzenie Ryszard Cieśla baryton,
prowadzenie Jolanta Pszczółkowska-Pawlik fortepian

Popularne artykuły

Partnerzy

Agencja Rozwoju Regionu Kutnowskiego S.A. Urząd Miasta Kutno Centrum informacji technicznej i biznesowej Kutnowski Klaster Technologiczny

Chcesz zostać naszym partnerem?