Aktualności

Ile wydamy na tegoroczne święta Bożego Narodzenia

2017-12-18 10:38 Kategoria: Aktualności

Z najnowszego raportu „Zakupy świąteczne 2017", przygotowanego przez firmę Deloitte, wynika, że na organizację tegorocznych świąt Bożego Narodzenia statystyczna polska rodzina wyda 882 złote. To o 2 procent więcej niż w roku ubiegłym.

W tej kwocie największa część, bo 451 złotych, dotyczy wydatków przeznaczonych na prezenty. Kolejne 342 złote to koszty związane z zakupem żywności, w tym gotowych potraw na wigilijny stół. Pozostałe 89 złotych rodziny wyda na spotkania towarzyskie (lub w rodzinnym gronie).

Z badań przeprowadzonych przez tvn24 bis wynika natomiast, że każda rodzina wyda na święta średnio 1600 zł.

W skali całego kraju to kwota ponad 20 miliardów złotych.

Zarówno kwota 882 jak i 1600 to deklaracje. Ile faktycznie wydamy okaże się w styczniu.

Z roku na rok Polacy coraz wcześniej zaczynają myśleć o świątecznych prezentach. Wielkie zakupy trwają już od listopada.

W ponoszeniu dodatkowych wydatków związanych ze świętami z pomocą przychodzą pracodawcy. Jak co roku osoby pracujące otrzymają z okazji świąt Bożego Narodzenia bony bądź dodatkowe premie czy bonusy.

Już 8 na 10 pracodawców planuje dla pracowników różne niespodzianki świąteczne.

Jak wskazano, 82 proc. przedsiębiorców, którzy wzięli udział w 36. edycji badania "Plany Pracodawców", deklaruje, że w tym roku zdecydowało się na świąteczne inicjatywy dla swoich pracowników.

Takie wnioski płyną z raportu Instytutu Badawczego Randstad i TNS Polska.

Mimo, iż przez ostatni rok wzrosły wynagrodzenia, spadło bezrobocie, a najbiedniejsi otrzymali wsparcie w postaci programu 500+ i tak w styczniu, jak twierdzą ekonomiści, przyjdzie nam zaciskać pasa i oszczędzać.

 

żródło: http://www.tvn24.pl; http://regiodom.pl

Popularne artykuły

Partnerzy

Agencja Rozwoju Regionu Kutnowskiego S.A. Urząd Miasta Kutno Centrum informacji technicznej i biznesowej Kutnowski Klaster Technologiczny

Chcesz zostać naszym partnerem?