Aktualności

WARSZTATY DOTYCZĄCE ZAMÓWIEŃ PUBLICZNYCH

2017-11-23 15:09 Kategoria: Aktualności

Powiększ

Łódzka Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. serdecznie zaprasza na warsztaty wprowadzające w tematykę przedkomercyjnych zamówień publicznych (PCP) i innowacyjnych zamówień publicznych (PPI), które odbędą się 28 listopada 2017r. o godz. 11:00 w Centrum Szkoleniowo-Konferencyjnym Uniwersytetu Łódzkiego przy ul. Kopcińskiego 16/18 (Sala numer 4).

Zgodnie z definicją przyjętą przez Komisję Europejską zamówienia przedkomercyjne to zamówienia, które dotyczą usług badawczo-rozwojowych poprzedzających wprowadzenie konkretnej technologii na rynek.

Działania w ramach zamówień przedkomercyjnych obejmują poszukiwanie i projektowanie rozwiązań nowatorskich, prototypowanie, opracowywanie serii testowych produktów lub usług. Udzielenie zamówienia przedkomercyjnego musi się odbywać na zasadach rynkowych (konkurencyjnych). Zamówienia takie charakteryzuje również podział ryzyk i korzyści pomiędzy zamawiającymi, a wykonawcami.

Zamówienia PCI i PPI cieszą się dużą popularnością w krajach wysoko-rozwiniętych jak Stany Zjednoczone i Japonia. W państwach członkowskich Unii Europejskiej temat ten jest dopiero przedmiotem intensywnych działań ze względu na fakt, iż wykorzystanie potencjału płynącego z innowacyjności powinno stanowić jedną z podstaw strategii rozwoju kraju i regionu Unii. Stanowi też o rozwoju indywidulanych firm. To szansa dla polskich firm, które mogą rozwinąć swoją działalność na kraje członkowskie UE i zwiększyć obszar prowadzonych działań.

Zapraszamy serdecznie na warsztat, podczas którego czołowi eksperci przedstawią Państwu możliwości uczestnictwa i korzystania z PCP i PPI przez MŚP.

Szczegółowe informacje i rejestracja: Michał Brzeziński, Email. m_brzezinski@larr.lodz.pl Tel. 606 431 711 Uwaga – ilość miejsc ograniczona.

Popularne artykuły

Partnerzy

Agencja Rozwoju Regionu Kutnowskiego S.A. Urząd Miasta Kutno Centrum informacji technicznej i biznesowej Kutnowski Klaster Technologiczny

Chcesz zostać naszym partnerem?