Aktualności

II Edycja Konkursu Lew Kutnowski

Dominika Wójcik- Skolimowska 2017-10-19 08:57 Kategoria: Aktualności

Agencja Rozwoju Regionu Kutnowskiego S.A. jako instytucja otoczenia biznesu koncentruje się na wsparciu wszelkich inicjatyw mających na celu rozwój gospodarki w naszym regionie, a rolnictwo jest dla niej niezwykle ważne. I to nie jest frazes, bowiem blisko 86% powierzchni powiatu kutnowskiego stanowią użytki rolne. Mamy również wysokiej klasy ziemie. W powiecie jest wiele drobnych gospodarstw i rolnictwo jest wobec tego mocno rozdrobnione, nie zmienia to jednak faktu, że stanowi bardzo ważny element gospodarczy. Rolnictwo generuje również pozytywne zmiany w sektorach z nim związanych m.in. w

Konkurs „Lew Kutnowski” jest - moim zdaniem - odpowiedzią na te potrzeby. Cieszę się bardzo, że Starostwo Powiatowe dostrzegło rolę ARRK S.A. w działaniach na rzecz rozwoju regionu, bo tym tłumaczę sobie zaproszenie nas do współpracy przy organizacji tego bardzo potrzebnego konkursu.

Podczas pierwszej edycji zajęliśmy się organizacją Gali, wpieraliśmy również działania związane z promocją przedsięwzięcia i realizacją filmu o tym wydarzeniu. Podobnie jest w tym roku. Współpraca jest tym, co jest nam niezbędne.

Potrzebujemy siebie nawzajem, potrzebujemy instytucji, potrzebujemy firm, rolników, rzemieślników - każdy z nas ma istotną dla gospodarki rolę do odegrania. Liczę na to, że dzięki takim inicjatywom jak „Lew Kutnowski” ta część naszego lokalnego społeczeństwa, która nie dostrzegała dotąd drzemiącego w rolnictwie powiatu potencjału - zmieni zdanie, zobaczy powiązania między rolnictwem a rozwojem regionu, poczuje dumę z poziomu jaki to rolnictwo i firmy współpracujące z tą branżą reprezentują.

Ja jestem dumna. I dziękuję, że mam zaszczyt i przyjemność uczestniczyć w tym przedsięwzięciu. Mariola Grodnicka, Prezes Agencji Rozwoju Regionu Kutnowskiego S.A.

Popularne artykuły

Partnerzy

Agencja Rozwoju Regionu Kutnowskiego S.A. Urząd Miasta Kutno Centrum informacji technicznej i biznesowej Kutnowski Klaster Technologiczny

Chcesz zostać naszym partnerem?