Aktualności

UMOWA ZLECENIE – OD 2017 ROKU OBOWIĄZKOWA STAWKA MINIMALNA

Bartosz Świrski 2016-10-11 14:25 Kategoria: Porady prawne

Od 1 stycznia 2017 roku zaczną obowiązywać przepisy o minimalnej stawce godzinowej dla osób wykonujących pracę na podstawie umowy zlecenie lub świadczących usługi na rzecz przedsiębiorców.

Wysokość stawki minimalnej na każdy przyszły rok kalendarzowy będzie ogłaszana do 15. września roku bieżącego i zależeć będzie od wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę. Prognozuje się, że w 2017 roku stawka minimalna wyniesie około 13 złotych za godzinę.

W przypadku gdy wysokość wynagrodzenia ustalonego w umowie nie zapewnia przyjmującemu zlecenie lub świadczącemu usługi otrzymania za każdą godzinę wykonania zlecenia lub świadczenia usług wynagrodzenia w wysokości co najmniej minimalnej stawki godzinowej, przyjmującemu zlecenie lub świadczącemu usługi przysługuje wyrównanie do stawki minimalnej.

Przyjmujący zlecenie lub świadczący usługi nie może zrzec się prawa do wynagrodzenia w wysokości wynikającej z godzinowej stawki minimalnej.

Ponadto, od dnia 1 stycznia 2017 roku pracodawcy nie będą już mogli wypłacać pracownikom w pierwszym roku zatrudnienia wynagrodzenia w wysokości 80% płacy minimalnej.

Radca Prawny
Bartosz Świrski
tel.: 793 571 440
www.radca-prawny-kutno.pl

Popularne artykuły

Partnerzy

Agencja Rozwoju Regionu Kutnowskiego S.A. Urząd Miasta Kutno Centrum informacji technicznej i biznesowej Kutnowski Klaster Technologiczny

Chcesz zostać naszym partnerem?